Analiza Trendów

MODNIE CZY WYGODNIE ?

Czy moda z wygodą idą w parze?

Coraz częściej tak, chociaż zdania w tym temacie są podzielone.

Zacznijmy od początku.

But od wieków jest elementarnym produktem użytku codziennego.

Od wszechczasów pełniły funkcję ochronną stóp, z biegiem czasu i postępem technologicznym  mają za zadanie nie tylko chronić, ale również zapewniać komfort,  wygodę, oraz podkreślać nasz styl, charakter i codzienny design.

W kulturze góralskiej zauważalne są charakterystyczne modele i wzory butów : np. kierpce wykonywane w całości ze skóry, zdobione ćwiekami, wiązane rzemykiem wokół kostki , z podbiciem gumowo-skórzanym. Dla górali buty mają szczególne znaczenie w nawiązaniu do obrządków ślubnych  tj. przyszły małżonek swojej żonie zamawia na specjalne zamówienie kozaki góralskie o charakterystycznych elementach – but wykonany z filcu, wykończony elementami skórzanymi, na podeszwie podpitej grubą skórą, a w tradycji oznacza to troskę i dbałość o swoją przyszłą żonę, z biegiem lat ta tradycja jest utrzymywana.

W obecnych czasach możemy wyróżnić tak zwanych kinestetyków , czyli osoby, które odbierają świat głównie poprzez zmysł dotyku, dlatego dla takiej osoby głównym kryterium dokonania zakupy będzie przede wszystkim wygoda i komfort w użytkowaniu.

Jak widać but może mieć różne znaczenie nie tylko to elementarne, ale również sentymentalne.

A dla Ciebie jakie znaczenie mają buty ?

Będzie nam miło jak  podzielisz się swoją opinią w tym temacie.

Przewiń do góry